آیا از عید شروع کنم موفق میشم؟

معلومه که آره

اصلا نگران نباشید . شما با جون و دل شروع کن من بهت قول میدم به نتیجه ی دلخواهت میرسی و موفق میشی .

افرادیو میشناسم که از عید شروع کردن و رتبه شدن پس نگران هیچی نباش فقط نا امید نشو و با قدرت یک شروع طوفانی داشته باش.

نکات مهم درباره ی شروع از عید

اول اینکه اگه تا الان بدون داشتن مشاور خوب پیش نرفتی و از برنامه درسیت راضی نبودی پس حتما برای گرفتن مشاور اقدام کن چون داوطلبان دو دسته ان برخی از آنها بدون مشاور موفق ترن  ولی برخی دیگر با مشاور موفق ترن البته بیشتر داوطلبان با داشتن مشاور موفق ترن چون مشاور با داوطلبان زیادی سر و کله زده و تجربه  ی زیادی تو این زمینه داره و قطعا خیلی دانشش در این زمینه از شما بیشتره

در این زمان شما سعی کنید بیشتر رو مطالب مهم و فصل های مهم تمرکز کنید و خیلی سراغ جزئیاتی که اصلا مهم نیستن و احتمال آمدن آنها در کنکور خیلی کم است ویراژ ندهید.

سعی کنید با دوستان کنکوری دیگرتون خیلی رفت و آمد نداشته باشید چون اگر آنها از قبل تر از شما شروع کرده باشن شما نا امید میشوید و با خودتان فکر میکنید که یا باید تسلیم شوید یا پشت کنکور بمانید که همانجور که در قسمت شروع از زمستان توضیح دادم این فکر اشتباه است و نباید هیچکس خودش را با بقیه مقایسه کند 

خیلی از بچه ها هستن که میزان مطالعه ی یکسانی دارن ولی بازدهی ها متفاوت است و این را از نتیجه ی آزمون ها و نمره هاشون به راحتی میتوان فهمید.

همچنین اگر با کسی که هنو شروع نکرده و انگیزه ای هم برای شروع کردن نداره همنشین شید مطمئن باشید تاثیر خیلی زیاد و بدی روی شما خواهدد گذاشت وباعث میشود شما هم شروع نکنید شاید خودتان فکر کنید که تاثیری روی شما ندارد ولی این فکرتون کاملا اشتباه است .

تنها چیزی که غیر ممکنه فقط خودِ غیر ممکنه

برای کنکور از عید شروع کنید.

تعطیلات عید فرصتی طلایی برای جبران زمان از دست رفته برای افرادی است که تاکنون شروع نکرده اند. 80 درصد از رقبای شما در تعطیلات نوروز ، کمتر درس میخوانند.

در تعطیلات نوروز قرار نیست تمام مباحث و دروس را خط به خط بخوانید. در فروردین ماه فقط به خواندن مطالب مهم و تستی می پردازید. نقشه راه شما برای انتخاب مباحث و دورس ، لیست بودجه بندی کنکور پارسال است. به طور مثال اگر به یکی از مباحث یا دروس تسلط ندارید، با توجه به بودجه بندی کنکور اگر آن درس از اهمیت برخودار نبود ، با خیال راحت آن را رها می کنید. 

شرایط مطالعه در عید برای هر داوطلب با توجه به ضرایب دروس و تسلط داوطلب به دروس متفاوت می باشد.

عید فرصت مناسبی برای مطالعه کنکور می باشد. هر چه به کنکور نزدیک تر میشویم، با توجه به فرار بودن مطالب درسی، نکاتی که در روزهای پایانی می آموزید و یا مرور می کنید، بهتر در ذهنتان باقی می ماند. 

افرادی که می خواهند برای کنکور از عید شروع کنند :

از تست های سراسری چند سال اخیر کنکور ، استفاده کنید. این منابع تستی بسیار مهم می باشند، توصیه می کنیم از تست های تالیفی استفاده نکنید

 

  • داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی که می خواهند برای کنکور از عید شروع کنند ، به حل تستی سوالات حساب ریاضی فیزیک، هندسه و ریاضیات گسسته توجه داشته باشند.
  • داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی که می خواهند برای کنکور از عید شروع کنند، به حل تستی سوالات و مطالعه پاراگراف های مهم دروس جامعه‌شناسی، روان‌شناسی و فلسفه و دروس عمومی، ریاضی و آمار و زبان بپردازند.
  • داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی که می خواهند برای کنکور از عید شروع کنند، بر روی درس زیست شناسی، درس شیمی و دروس ریاضی و فیزیک تمرکز و مطالعه داشته باشند