شروع از تابستان

سلاااام بچه های گل

در این مقاله میخایم درباره ی شروعی طوفانی از تابستون توضیح بدیم .خب امیدوارم بعد از گوش دادن و خواندن مقاله هدف ، هدف خودتون رو انتخاب کرده باشید و حتما توی برگه نوشته باشید . حواستون باشه روی هدفگذاری تاکید خیلی زیادی دارم چون یکی از مهم ترین بخش هاست. خب همونجور که میدونید بخاطر کنکور باید تفریخاتتون رو به حداقل برسونید تابستون فرصت خوبی برای این تمرین است .همانطور که خودتان میدانید رقابت وحشتناکی بین کنکوری ها وجود دارد و کتاب درسی لازم است ولی کافی نیست.

کتاب کمک درسی

 شما باید درس خوندنتون تست محور باشه چون دیگه کنکور مثل امتحانای پایان ترم مدرستون نیست که اکثر بچه‌ها نمره‌های بالا و خوبی کسب کنن و اینجا دیگه یک رقابت سخته پس هرکسی بیشتر تلاش کنه نتیجه ی بهتری رو میبینه . موضوع خیلی مهمی که خیلی بچه ها به آن توجه نمی کنند این است که کتابای کمک درسی هر دانش آموزی باید متناسب باسطحی که داره باشه پس هر دانش آموز باید کتاب مخصوص خودش رو انتخاب کنه. من دیدم که خیلی از بچه‌ها میرن از بچه‌های رتبه برتر و یا دانش آموز‌های دیگه میپرسن که چه کتابی خوندید که موفق شدید و میرن اون کتاب تهیه میکنند بعد میبینند که به دردشون نمیخوره. یا سطح برخی کتاب ها بسیار بالاست که اول کاری باعث از بین رفتن انگیزه دانش آموز میشه یا بسیار پایین است که دقیقا در حد کتاب است پس انتخاب کتاب کمک درسی مناسب با سطح دانش آموز بسیار مهم است که در این زمینه میتوانید با گفتن سطح علمی خود از مشاور و معلم کمک بگیرید.

آیا توی تابستان آزمون شرکت کنیم یا نه؟

سوال اصلی اینه که باید توی تابستون آزمون آزمایشی شرکت کنم یا نه؟ خب وحی منزل نیست که شما حتما باید توی تابستون آزمون آزمایشی شرکت کنید خیلیا بودن که حتی بدون شرکت در آزمون‌های آزمایشی هم تونستن نتیجه لازم رو بگیرن.

1_ دانش آموزانی که پایه ضعیف ولی اراده قوی دارند: 

اینگونه دانش آموزان میدونن که خودشون درس میخونند و نیاز ندارند  تا هر چند هفته یکبار درس‌هایی که خوندن رو مرور کنند یا حتی اراده‌ی این رو دارند که بعد از آزمون سوالاشون رو از خودشون امتحان بگیرند، پس میتونند توی آزمون‌های آزمایشی تابستان شرکت نکنند و به خودشون اعتماد کنند و فقط این دسته از بچه‌ها باید قول بدن که کم نیارن و با قدرت و ثبات پیش برن .

2_ دانش آموزان با پایه ضعیف و اراده ضعیف :

دانش آموز‌هایی که مثل دسته قبل پایه ضعیفی دارند اما برخلاف اون‌ها خودشون میدونند که اراده ضعیفی دارند و اگه کسی نباشه که هولشون بده به درس خوندن و بازیگوشی میکنند  خیلی بی برنامه میرن جلو بهشون توصیه میکنم یک ازمون ازمایشی متناسب با خودشون که فشردگی زیادی نداره رو انتخاب کنند تا ذره ذره به خودشون بیان و عادت به درس خوندن پیدا بکنند فقط نکته‌ای که باید حواستون بهش باشه اینه که برنامه راهبردی آزمون‌ها رو بهش دقت کنید و برنامه ازمونی رو انتخاب نکنید که اگه خدای نکرده به برنامه راهبردی اون آزمون نتونستید برسید دلسرد و بی‌انگیزه بشید.

3_دانش آموزان قوی و با اراده :

دانش آموزانی که پایه درسی قوی دارند و کمرهمت رو بستن تا رتبه برتر بشند بهتره که از همین تابستون وارد گود رقابت  بشن و از همین تابستون خودشون رو آماده کنند برای یک مسابقه حساس. آزمون دادن این بچه‌ها باعث میشه تا زودتر نقطه ضعفاشون رو برطرف کنند و هرچه سریع تر به سمت رتبه برتر شدن پیش برند .

برای شروع از تابستان برای کنکور مشاور بگیریم یا نه؟

دوستای عزیزم خیلیی از دانش آموزا بدون داشتن مشاور تونستن رتبه برتر بشن و به هدفشون برسن پس وحی منزل نیست که حتما باید مشاور داشته باشی و بدون مشاور اصلا نمیشه موفق شد. بعضی از دانش آموزای دیگه هم شاید اگر مشاور نداشتن رتبه برتر نمی شدن . پس این به خودتون بستگی داره فقط خوده خودتون . باید تشخیص بدین که بدون مشاور بهتر پیش میرین یا با مشاور . می تونید اگر خیلی از عملکرد خود راضی نیستید به صورت آزمایشی یک مدت کوتاهی با مشاور پیش برین اگه عملکرددتون نسبت به زمانی که مشاور نداشتین بهتر بود پس معلومه شما با مشاور بهتر پیش میرید البته بیشتر بچه ها با مشاور بهتر پیش میرن چون مشاور باعث انگیزه آنها میشود در صورت آشنا شدن با مشاورین ما روی کلمه مشاور فشار دهید.

برای خواندن مباحث با توجه به سطح خود کلیک کنید